Autor Wiadomość
KK
PostWysłany: Pon 15:09, 02 Paź 2006    Temat postu:

Dla mnie php jest łatwiejsze. Mi sie tam nie chce pisać nigdy dokumentów i podstron tyle to instaluje jportal i robie thema tak jak 10 000 ludzi w tym krajju.
LeNeR
PostWysłany: Pon 19:24, 25 Wrz 2006    Temat postu: Język HTML i PHP

Moim zdaniem język html to jeden z prostszych języków webmastera. Dla tych co chcą rozpocząć przygode z tworzeniem stron w języku html polecam program HTMLowiec, ponieważ jest dobrym programem dla początkujących, zawiera opcje pomocne, oraz jest w polskiej wersji językowej co większości ułatwi obsługę.

Drugim prostym językiem jest język php.

W jakim celu używac PHP? Po co to komu?

Załóżmy, że potrzebujemy takiej strony internetowej, która wyświetli zawsze bieżącą datę. Dzięki technologii PHP, datę i godzinę odczytywać można z miejsca gdzie wykonuje się skrypt, np. gdy serwer znajduje się w USA a my w Polsce to widoczna jest różnica w czasie który zostanie wyświetlony.

Strony zawierające skrypty PHP nie różnią się zbytnio od zwykłych dokumentów HTML, co oznacza, że w ten sam sposób możesz je tworzyć i modyfikować.

PHP jest popularnym językiem skryptowym stosowanym najczęściej podczas tworzenia serwisów/aplikacji internetowych. Język ten zawiera wszystkie potrzebne programiście elementy składniowe (pętle, warunkowe przetwarzanie, deklaracje funkcji, podział na moduły), jak również pewne ograniczone elementy obiektowości (brak interfejsów, metod wirtualnych oraz przeciążonych). To co może przeszkadzać, to brak deklaracji typów zmiennych, co sprawia, że niektóre błędy są widoczne dopiero po uruchomieniu skryptu; z drugiej strony takie podejście znacznie przyspiesza tworzenie prostych aplikacji. Niewątpliwą zaletą PHP jest duża liczba bibliotek dołączanych do systemu, co pozwala na łatwe korzystanie z większości baz danych, dostęp do LDAP, przesyłanie maili oraz dostęp do skrzynki pocztowej, dynamiczne tworzenie grafiki, przetwarzanie XML i wiele innych. Kolejną zaletą jest przenośność aplikacji tworzonych w PHP pomiędzy systemami operacyjnymi.
[/u]

Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin